Urządzenie sypialni stanowi trudne zadanie. Jest to przestrzeń, w której szukamy relaksu, odpoczynku i gdzie ładujemy akumulatory na kolejny dzień. Jej najważniejszym elementem jest niewątpliwie łóżko stanowiące największą ozdobę. Do wyboru mamy mnóstwo różnych rodzajów dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupu.
Jakie łóżko do sypialni – na co zwracać uwagę?
Sen ma bardzo istotny wpływ na nasze samopoczucie w kolejnym dniu. Nie chodzi tylko o jego długość, ale o jakość, którą zapewnimy sobie, mając poczucie wygody, komfortu i ciszy. Zatem najważniejszym zadaniem łóżka w sypialni jest zagwarantowanie jak najlepszych warunków do spokojnego snu. Rynek daje nam wiele ofert stąd tak duży problem z wyborem konkretnego rodzaju. Łóżka do sypialni tapicerowane, podwójne, z pojemnikiem i wiele innych ma w ofercie sklep Meblobranie a poznanie różnych modeli i ich funkcjonalności, znacznie ułatwi podjęcie decyzji.
Na pewno trzeba zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem. Jeśli sypialnia jest mała, nie warto zagracać sobie cennej przestrzeni wielkim łóżkiem małżeńskim. W takiej sytuacji należy dokładnie zmierzyć wielkość pokoju, zastanowić nad tym, gdzie będzie stała szafa, komoda czy stolik nocny, sprawdzić ile zabierze to miejsca i adekwatnie do tego, wybrać łóżko, aby nie trzeba było przeciskać się między meblami.
Kolejną kwestią jest materiał, z jakiego będzie zrobiona rama łóżka. To od niego zależy jej wytrzymałość oraz trwałość. Najlepszym wyborem byłoby drewno, zwłaszcza dębowe, bukowe lub sosnowe. Te ostatnie sprawdzą się idealnie w przypadku alergików, gdyż sosna ma właściwości elektrostatyczne, hamujące wirowanie kurzu. Innym równie dobrym rozwiązaniem będzie płyta MDF, która również jest wytrzymała i trwała. Wiele osób decyduje się na łóżka tapicerowane z ramami pokrytymi naturalną, sztuczną skórą lub delikatną tkaniną.
Nie można zapominać o materacu. Do wyboru mamy sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe lub z pianki wysokoelastycznej. Te z lateksu i pianki są obecnie najbardziej polecane, gdyż zapewniają komfort i wygodę na najwyższym poziomie. Dopasowują się do sylwetki i zmieniają pod kątem ułożenia w czasie snu.
Rodzaje łóżek do sypialni – jakie?
Jednym z najlepszych rodzajów łóżek do sypialni są bez wątpienia te wykonane z litego drewna. Wykazują się nie tylko pięknym wyglądem i elegancją, ale przede wszystkim trwałością i wytrzymałością. Wykonane są z różnych gatunków drewna i w zależności od tego odznaczają się innym wyglądem. Trzeba pamiętać, że takie łóżko w miarę użytkowania będzie nieco zmieniać kolor. Zdecydowanie najlepszą jakością charakteryzuje się dąb i buk, które z pewnością będą dobrze służyć przez wiele lat. Gorszej jakości jest zdecydowanie brzoza i olcha, ponieważ są miękkie i przez to podatne na uszkodzenia.
Kolejnym rodzajem są łóżka tapicerowane, których obicie zakrywające ostre krawędzie z pewnością gwarantuje więcej bezpieczeństwa. Mają ciekawy wygląd i dodają do sypialni poczucie ciepła, nadają jej przytulnego charakteru sprzyjającemu relaksowi. To dobre rozwiązanie dla wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu, ale ładnie wpasowują się również w bardziej nowoczesne aranżacje. Obecnie większość tego typu łóżek posiada zagłówki, które ułatwiają czytanie książek. Mogą mieć różny kształt, w zależności od indywidualnych preferencji.
W sypialni dobrze sprawdzi się także łóżko z wygodnymi szufladami lub pojemnikiem na pościel. Oczywiście taki model należy uzależnić od wielkości pomieszczenia. W przypadku tych przestronnych można swobodnie wybierać w wysuwanych szufladach czy pojemnikach. Przy mniejszej przestrzeni dobrze sprawdzą się te łóżka z pojemnikiem otwieranym od góry.
1 comment
W swojej sypialni posiadam łóżko z szufladami, gdzie przechowuję pościel. Dopiero co szukającym pomysłu na nowe łóżko, mogę poradzić, aby kupili twardy materac. Jest bardzo wygodny, ze specjalnej pianki i mocnych sprężyn. Dzięki temu wstaję rano wypoczęta. Nie wiedziałam, że jakość materaca ma aż taki wpływ na nasz sen. Warto dopłacić trochę więcej i cieszyć się z udanego zakupu popartego jakością.