Tył, boki, przegrodę i blaty szafki łącz-my klejem i wkrętami do drewna. Przy montowaniu ważne jest prostopadłe ustawienie elementów jednych względem drugich – wtedy dopiero można części posmarować klejem i wzmocnić wkrętami. Do prostopadłego ustawienia części warto przygotować przyrząd, składający się z kawałka sklejki z przyklejonymi do niego czterema drewnianymi klockami o wymiarach 5 x 5 x 5 cm. Klocek taki, nasunięty na obie części, zamocowuje je wstępnie i ustawi jedną prostopadle do drugiej. Lepiej jest rozporządzać ośmioma takimi przyrządami. Dzięki nim można sztywno ustawić oba boki i oba blaty, wsuwając klocek w każdy róg (z przodu i od tyki). Umożliwia to zmierzenie dokładności wykonania poszczególnych elementów i ich wzajemnego ułożenia (prostopadłości). Potem trwale się je łączy wkrętami i znów za pomocą klocków ustawie przegrody. Aby zapobiec pękaniu materiału przy montażu, pod wkręty mocujące wierci się otwór pilotujący o średnicy o 1 – 1,5 mm mniejszy niż średnica gwintu.
Następnie wykonuje się płytszy otwór o średnicy walcowej części wkręta i trzeci — do ukrycia jego łba. Po wkręceniu pozostały otwór można zaszpachlować lub wbić gotowe zaślepki z tworzyw sztucznych. Najpierw montujemy dwa boki oraz blat dolny i górny. Potem przykręcamy element dzielący. W wypadku szafek wąskich, np. 60 cm, można z niego zrezygnować. Szerokość elementu dzielącego musi być o grubość tylu szafki mniejsza od szerokości boków, gdyż tył wsuwamy między boki i blaty, a nie dokręcamy do nich. Przed wmontowaniem elementu dzielącego trzeba wykonać w nim otwory o średnicy 5 mm pod wetknięcie podpórek półek. Przykręcamy go posługując się również naszymi przyrządami klockowymi. Ważne jest wcześniejsze bardzo dokładne wyznaczenie jego położenia. Musi się znajdować dokładnie w osi szczeliny pomiędzy drzwiczkami. Po sklejeniu i przykręceniu można przystąpić do określenia wymiarów półek i do wycięcia ich z płyty. Długość powinna być o 1 – 2 mm mniejsza niż szerokość szafki między bokiem a przegrodą.
W naszej szafce zamontujemy specjalne wieszaki, wytrzymujące nawet bardzo duże obciążenie. Dwa takie montuje się wewnątrz, w narożach. Trzeba je wykonać ze stalowej blachy o grubości 2 mm, wycinając i wiercąc otwory Wzmocnione zawieszenie szafki pod wkręty do mocowania wieszaków do szafki. Wieszamy ją na hakach wbitych w kolki rozprężne, zaczepiając je o wycięcia w wieszakach. Najpierw przykręcamy wieszaki, dopiero potem — tył szafki. W tym celu w płycie go tworzącej ścinamy górne naroża, tak aby wsunąć ją w głąb szafki i przykręcić od zewnątrz ze wszystkich stron. Główne pudło szafki jest gotowe. Trzeba tylko przykręcić drzwiczki i wieszaki, bądź typowe zawieszki do szafek. Otwory pod zawiasy kołkowe wierci się w czołach boków szafek w ten sam sposób jak w drzwiczkach, oczywiście po dokładnym ustaleniu miejsca położenia otworów. Po zamocowaniu drzwiczek trzeba jeszcze dokładnie wyregulować ich położenie, całą szafkę wykończyć według gustu i… powiesić na ścianie.