Z parapetów nie zrezygnowano nawet w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nim ściany są chronione przed wilgocią oraz zaciekami. Oprócz funkcji ochronnej, mogą one pełnić również funkcję ozdobną – zwłaszcza, gdy wybierzemy parapety wykonane z konglomeratu.
Parapety z konglomeratu posiadają wiele zalet. Są one łatwe do utrzymania w czystości i proste w montażu. Ponadto cechują się bogatą kolorystyką i jednolitym odcieniem. Parapety te imitują także kamienie naturalne takie jak: marmur, granit lub onyks.
Parapety z konglomeratu mają podobne właściwości jak parapety z kamienia naturalnego. Konglomerat jest bowiem tworzywem powstałym z połączenia 95 procent kamienia naturalnego z żywicą poliestrową, która spaja drobny kamień. Producenci konglomeratu wykorzystują odpady powstałe przy obróbce kamienia, jednak w żaden sposób nie obniża to jakości powstałego w ten sposób materiału. Parapety te są także odporne na niskie temperatury, dlatego można montować je zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz domu. Ich ważną zaletą jest również odporność na nasiąkanie.
Konglomerat ma formę dużych płyt, dlatego też łatwo wycina się z niego parapety każdej wielkości – również pod niestandardowych rozmiarów okna. Dodatkowo jest on bardzo trwały, dlatego też jego cena jest zbliżona do ceny kamienia naturalnego. W przeciwieństwie do kamiennych parapetów, parapety z konglomeratu cechują się możliwością zaprojektowania ich odcienia, a także grubości uziarnienia. Ponadto nie pojawiają się na nich żadne skazy ani przebarwienia, co sprawia, że wszystkie zamontowane w domu parapety z konglomeratu mogą być identyczne – w przypadku parapetów z kamienia naturalnego taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.
Ofertę parapetów z konglomeratu znajdziecie Państwo na stronie producenta Profil-B oraz partnera merytorycznego powyższego artykułu.