Aranżacja strefy wypoczynkowej w salonie, z odpowiednimi meblami, sprawia, że aż chce się tam przebywać i spędzać jak najwięcej czasu. Niektóry wybierają sofę, sofę z fotelami albo narożnik. Tym razem sprawdzamy, jakie narożniki są dostępne w sprzedaży i czym się charakteryzują! Oto co udało nam się dowiedzieć!
Spis treści
Narożnik nierozkładany — wyjątkowy design
Na pierwszy ogień bierzemy narożnik nierozkładany, który doskonale podkreśli i dopełni każdą aranżację. Tutaj mamy naprawdę duże pole do popisu i możemy wybierać pośród najróżniejszych narożników wykonanych ze skóry, skóry ekologicznej lub obitych tkaniną we wszystkich kolorach tęczy.
Dodatkowo narożniki nierozkładane występują zarówno w wersji stosunkowo niewielkiego mebla, jak i obszernego, kilkuosobowego, zajmującego znaczną część salonu. Do wyboru są nie tylko klasyczne narożniki nierozkładane w literę L (prawo- lub lewostronne), ale też w literę U oraz narożniki nietypowe, na przykład półokrągłe. Dużą popularnością cieszą się szczególnie narożniki w stylu skandynawskim, czyli o lekkiej formie i na wysokich nóżkach.
To jeszcze nie wszystko, gdyż wybrane modele narożników nierozkładanych mogą być wyposażone w funkcję relaksu, co oznacza, że zagłówek oraz oparcie odchylają się do tyłu i jednocześnie wysuwa się podnóżek. W ten sposób jesteśmy w stanie rozłożyć je niemal do pozycji leżącej.
Narożnik z funkcją spania — przydatne rozwiązanie
Dużą popularnością cieszą się też narożniki rozkładane, czyli z funkcją spania. Dzięki temu zyskujemy mebel dwa w jednym, czyli wygodne siedzisko w ciągu dnia oraz komfortowe łóżko w nocy. Tego typu mebel sprawdzi się doskonale szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, gdzie trzeba odpowiednio rozplanować każdy centymetr kwadratowy. To jednak nie wszystko. Narożnik z funkcją sprania można też bez przeszkód ustawić w dużym salonie, gdzie posłuży na dodatkowe łóżko na wypadek przyjazdu gości. To kompaktowe i bardzo praktyczne rozwiązanie, choć w większości przypadków powierzchnia spania nie różni się niczym od tradycyjnego łóżka.
Dodatkowym atutem jest pojemnik, w którym schowamy pościel, poduszki, koce czy inne stosunkowo lekkie przedmioty. Zyskujemy tym samym kolejne miejsce do przechowywania i nie musimy upychać tego w szafkach.
Narożnik z dodatkowymi elementami — funkcjonalny mebel
Poza przytoczonymi meblami mamy do wyboru jeszcze narożniki z dodatkowymi elementami. Mowa między innymi o otwartych półkach na książki, pudełko chusteczek czy pilot od telewizora, które są umieszczone w bocznych oparciach. Niekiedy w oparciu może znajdować się też zamykany barek albo wysuwane pufy. W ten sposób zamiast jednego mebla, czyli naszego narożnika, mamy jeszcze dwa małe siedzenia, które możemy wyjąć, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, To świetne rozwiązanie, a przy tym zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż na przykład sofa z dwoma fotelami.
Narożnik modułowy — dopasowany do potrzeb
Wspomniane narożniki występują również w wersji modułowej. To oznacza, że przykładowo składają się z dwóch części (modułów), które można ustawiać w zależności od okazji. W ciągu dnia mogą być złożone w całość, a podczas przyjęcia czy innej okazji rozsunięte. Dzięki temu zyskujemy mebel wręcz skrojony na miarę naszych potrzeb, który dowolnie konfigurujemy. Dodatkowo w każdej chwili można rozbudować narożnik o kolejny moduł.
Znasz już narożniki nierozkładane, z funkcją spania, z dodatkami oraz modułowe. Bez względu na to, na który się zdecydujesz, życzymy udanych zakupów! Powodzenia!