Jedną z największych zalet, które wyróżniają domy modułowe bez pozwolenia, o których można więcej dowiedzieć się pod adresem https://loftowedomy.pl/, jest krótki czas realizacji inwestycji. Jeśli jednak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z tego typu nieruchomościami, może się zastanawiać, co dokładnie oznacza w tym kontekście „krótki” i jak czas realizacji ma się do budowy tradycyjnego domu murowanego.
Jest to niewątpliwie ciekawa i warta uwagi kwestia, która może znacząco wpłynąć na to, na jaki typ nieruchomości ostatecznie zdecyduje się dany klient. W takim razie, w jakim czasie zazwyczaj powstają domy modułowe bez pozwolenia? Co sprawia, że jest to okres tak krótki?
Spis treści
Ile trwa montaż domów modułowych bez pozwolenia?
Objaśniając czas realizacji zleceń związanych z domami modułowymi bez pozwolenia, trzeba osobno omówić dwie kwestię, a mianowicie kwestię modułowości i kwestię braku pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o modułowość, która przekłada się konkretnie na czas realizacji, to przejawia się ona tym, że dom jest w dużej mierze budowany (a właściwie montowany) z gotowych, prefabrykowanych modułów, które po wytworzeniu są transportowane na plac budowy.
Wtedy wystarczy połączyć je w całość, a także przygotować różne instalacje (elektryczną, wodną i nie tylko) i dokonać prac wykończeniowych. Oczywiście, jest to nieco bardziej skomplikowane niż brzmi, dlatego też złożeniem domu w całość zajmują się specjaliści. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu, są oni w stanie ukończyć prace w bardzo krótkim terminie. W optymalnych warunkach montaż może zająć zaledwie kilka dni.
Jednocześnie trzeba pamiętać, że ten okres może się przedłużyć w zależności od wybranych wariantów (m.in. w zakresie wykończenia), dostępności modułów i warunków atmosferycznych. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą oferującą domy modułowe, przedstawić jej swój koncept i poprosić o informację, ile w danym momencie i przy danych warunkach będzie przypuszczalnie wynosił termin realizacji zlecenia.
Z czym wiąże się brak pozwolenia na budowę?
Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę pozwala szybciej rozpocząć prace budowlane i oddać dom do użytku. Oszczędza również wiele stresu i nerwów związanych z pozyskiwaniem właściwych dokumentów, nie mówiąc już o ograniczeniu kosztów związanych z wynajęciem profesjonalnego kierownika budowy.
Domy bez pozwolenia charakteryzują się limitem powierzchni, natomiast poza tym, nieruchomości te mogą być w pełni przystosowane do całorocznego bytowania. Nadają się więc nie tylko na domki letniskowe (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w ten sam sposób). Jednocześnie wymagają jedynie zgłoszenia budowy wraz z odpowiednimi załącznikami i nie narzucają obowiązku m.in. prowadzenia dziennika budowy.
To więc doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, ale też przykładowo na redukcji kosztów związanych z nieruchomością. Dostępnych projektów domów modułowych bez pozwolenia jest bardzo wiele, każdy więc bez wątpienia odnajdzie taki projekt, który w pełni spełni jego oczekiwania.