Nastrojowe światło świec sprzyja wieczornemu relaksowi, romantycznym chwilom tylko we dwoje i uroczystym kolacjom… Trudno odmówić płomieniowi uroku, jednak warto zadbać, aby taka dekoracja była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również bezpieczna i zdrowa. To jeden z wielu powodów, dla których warto wybrać świeczki sojowe. Poznaj ich wszystkie zalety.
Nie ulega wątpliwości, że tradycyjne świece parafinowe są łatwo dostępne, a dodatkowo występują w wielu wariantach wizualnych i zapachowych. Ekologiczne świece wcale nie pozostają jednak w tyle. Sprawdź na: https://sojo.pl/.
Spis treści
Świeczki sojowe a parafinowe – na czym polega różnica?
Świece zapachowe wykonane z wosku sojowego swoją przewagę nad parafinowymi zawdzięczają przede wszystkim składowi. Parafina stanowi pochodną ropy naftowej lub węgla brunatnego, dlatego też znaleźć w niej można substancje, które w czasie spalania wydzielają przykry zapach i stają się niekorzystne dla zdrowia. Całość wzbogacona jest barwnikami, dodatkami zapachowymi i konserwantami.
Świeca sojowa natomiast to wyłącznie organiczne składniki – bezpieczne dla zdrowia i biodegradowalne. Swój piękny zapach produkty zawdzięczają naturalnym dodatkom. Możesz wybierać wersje o zapachu drzewa sandałowego, przypraw, owoców czy kwiatów. Wybór należy do ciebie. Sprawdź możliwości na: https://sojo.pl/.
Jak powstają świece naturalne?
Naturalne świece zamiast parafiny wykorzystują woski roślinne – świeczki sojowe to jedna z ciekawszych możliwości. Surowiec powstaje z ziaren soi, które wyróżniają się przyjemnym, delikatnym i nieco słodkawym zapachem. Stanowi on doskonałą bazę do różnego rodzaju aromatów. Aby zachować wszystkie wartości, dodaje się do niego wyłącznie ekologiczne i organiczne dodatki.
Jak palić świece sojowe?
Warto wiedzieć, że sojowe świece palą się właściwie bez dymu. Nie generują sadzy, szkodliwych i toksycznych oparów, a ich zapach, w połączeniu z olejkami eterycznymi, ma właściwości terapeutyczne. Ważne jest także to, że świece sojowe wyróżnia niższa temperatura topnienia, co zwiększa bezpieczeństwo korzystania. Sam wosk łatwo się spiera w razie ewentualnego skapnięcia.
Aby wosk w świecy wypalał się równomiernie, warto pokusić się o dłuższy, przynajmniej 3-godzinny czas palenia. Pozwala on rozgrzać wosk na całej powierzchni. Pamiętać trzeba również o regularnym przycinaniu knota i ochronie świec przed przeciągiem.