Sprzątanie to czynność, którą wykonujesz codziennie, a czasem nawet i kilka razy w ciągu doby. Dotyczy to zarówno obiektów mieszkalnych, jak również biurowych, usługowych czy gastronomicznych. Dbanie o czystość jest pracochłonne, ale okazuje się, że może być, jeśli nie przyjemne, to przynajmniej szybsze i bardziej dokładnie. Bez większego nakładu sił, za to z odpowiednimi akcesoriami i preparatami, będziesz sprzątał wydajniej. Zastanów się lepiej, co zrobisz z zaoszczędzonym czasem.
Spis treści
Lśniące okna – zapomnij o smugach
Trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej męczących i wymagających czynności porządkowych w budynkach. Mycie okien w taki sposób, aby były czyste i bez smug wymaga nie tylko dokładności, ale przede wszystkim dobrych akcesoriów. W tej roli świetnie sprawdzają się myjki z serii Lock i TopLock, które bardzo dokładnie zbierają brud i nie rysują szyb. Jeżeli jednak te są mocniej zabrudzone, to wcześniej oczyść je przy pomocy skrobaka.
Ergonomiczna konstrukcja gadżetu pozwoli na dotarcie nawet do narożników i staranne umycie okna również wzdłuż ram. Podobnie wygląda kwestia myjek. Jeżeli są wyposażone w uchwyty to zorientuj się czy te elementy w razie zużycia podlegają wymianie. W ten sposób wydłużysz ich żywotność.
Pielęgnacja podłóg z różnych materiałów
Kolejnym wyzwaniem jeśli chodzi o utrzymanie czystości są posadzki. Te, z oczywistych względów wymagają sporo uwagi, aby prezentowały się estetycznie i pozytywnie oddziaływały na ogólny wygląd wnętrza. Do ich sprzątania wybierz dobre miotły oraz mopy. Te pierwsze kupisz solo lub w zestawie z szufelką i łopatką. Drugie dostaniesz w co najmniej kilku wersjach (taśmowo-kieszeniowe, dwustronne nakładki w kształcie rękawów, z mikrowłókien, tasiemkowe, z paskami szorującymi, z jonami srebra). Przy wyborze zwróć uwagę na wysokość kija oraz to, czy jest on wymienny. Więcej o wyposażeniu do sprzątania znajdziesz na stronie https://i-posprzatane.pl/wyposazenie-do-sprzatania/do-mycia-okien/.
Mycie i polerowanie powierzchni
Pozostałe powierzchnie mebli i sprzętów elektronicznych również musisz utrzymać w czystości. Zrobisz to przy pomocy ścierek, gąbek oraz rękawic, a także padów ręcznych i włóknin.
Tutaj wybór jest ogromny, a wszystko zależy od tego, jaka jest struktura mytego przedmiotu. Nierysujące gąbki okażą się przydatne do szorowania sanitariatów, podczas gdy ścierki z mikrowłókien świetnie wchłoną wilgoć czy kurz z blatów biurek oraz szafek kuchennych.